PrSB Forum

Yaz geldi,yaz demek tatil demek,tatil de Pяร๒ ƒ๏®uм demek!OKS,ÖSS VE SBS Öğrencilerine tercih döneminde kolaylıklar diler,gönüllerindeki yere gitmelerini temenni ederiz...
 
AnasayfaPortalTakvimGaleriSSSAramaKayıt OlÜye ListesiKullanıcı GruplarıGiriş yap

Paylaş | 
 

 .:Ödev Panosu:.

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Profesör Rachel Hurd Wood
Profesör
Profesör
avatar

Mesaj Sayısı : 120
Kayıt tarihi : 26/06/07

MesajKonu: .:Ödev Panosu:.   Çarş. Haz. 27, 2007 10:45 am

Beğendiğim ödevleri buraya koyacağım.Tabi gönderen öğrencinin adınıda yazacağım.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://prsbforum.google-boards.com
Profesör Rachel Hurd Wood
Profesör
Profesör
avatar

Mesaj Sayısı : 120
Kayıt tarihi : 26/06/07

MesajKonu: Geri: .:Ödev Panosu:.   Çarş. Haz. 27, 2007 12:13 pm

.::Godric Gryffindor::.

[color=white]Godric Gryffindor en ünlü Hogwarts dörtlüsünden biri, büyük bir şatoda doğmuş. Diğer büyücülerde olduğu gibi o da bir safkanmış. Gryffindor, büyü yerine muggle silahları oklar ve kılıçlarla çalışmış. 4 yaşına geldiğinde ise büyük çok güzel adını taşıyan sihirli bir kılıç ona hediye edilmiş.
Gryffindor büyücülüğe ilgi sardığında Biçim Değiştirme'ye özel bir yeteneği olduğunu görmüş. Bu yüzden hayatının büyük zamanını Mısır'da, yani en iyi Biçim Değiştiren Animaguslar'ın olduğu yerde geçirmiş. Yine Ravenclaw ve Hufflepuff gibi, işaretini seyahatlerinde bulmuş. Gryffindor Mısır'ı terketmek üzere iken, bir hırsız onun bütün eşyalarını çalmış, kılıcını bile. Hırsızlar, çabucak kum üzerinde kaçarlarken ileride bir aslan belirmiş. Aslan hırsızları korkutarak Godric'in hayatını kurtarmış. Böylece Godric ona borçlu olduğunu hissederek binasının simgesini aslan yapmış.
Gryffindor birçok arkadaşı ile birlikte savaşta iken genç yaşta ölmüş.
YAZAR:Miss.Tuğçe Parkinson
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://prsbforum.google-boards.com
Profesör Rachel Hurd Wood
Profesör
Profesör
avatar

Mesaj Sayısı : 120
Kayıt tarihi : 26/06/07

MesajKonu: Geri: .:Ödev Panosu:.   Perş. Haz. 28, 2007 6:47 pm

Hogwarts

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu, ünlü cadılık ve büyücülük okuludur.Okulun Müdürü Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore müdür yardımcısı ise Minerva McGonagall'dır.

Kısa adıyla Hogwarts,İngiltere' de bulunur ve sihir aleminin prestijli okullarından biridir.11.yüzyılda 1000 'li yıllarda çağın en önemli 4 büyücüsü tarafından kurulmuştur. Dört okul binası da onların adlarını taşır; Godric Gryffindor , Helga Hufflepuff , Rowena Ravenclaw ve Salazar Slytherin .

Yedi yıllık eğitim sürecine başlayacak öğrencilerini on bir yaşından itibaren alır. Öğrenciler Hogwarts Express ile okula gelirler. Hogwarts, her yıl 1 Eylül'de açılmaktadır ve o gün her zaman bir pazartesiye denk gelmektedir. Her yıl 1. sınıflar için hangi binaya gideceklerini belirlemek için bir seçme yapılır. Bu seçim "Seçmen Şapka" tarafından yapılır.

Hogwarts kampüsünün en şatafatlı yapısını oluşturan Hogwarts Şatosu'nun tüm karmaşık oda ve geçitlerini bilen biri yoktur.Katların arasında bulunan merdivenlerin her cuma değişmesi bu hareketli şatonun tamamiyle öğrenilenememesinin nedenlerinden biridir. Fakat Çapulcu haritası işaretlenemez yerler dışında tüm Hogwarts'ı göstermektedir.Çapulcu haritası Aylak, Kılkuyruk, Patiayak ve Çatalak tarafından yapılmıştır. Okulun kurulduğu dönemle ilintili olarak 18. yy mimarisinden etkilenen okulun içi, ünlü büyücü ve cadıların heykelleri, portreleri ve yine büyü dünyasıyla ilgili birçok nesneyle süslenmiştir.

Hogwarts'ta, şatodan başka bu şatonun çevrelediği bir göl, bir Quidditch sahası ve Bitkibilim (Büyücülük dünyasında bitkileri inceleyen bir bilim dalı) derslikleri bulunur. Okul, öğrencilere yasak olan Yasak Orman ile çevrilidir.

Okul sloganı ise: "Draco Dormiens Nunquam Titillandus" Türkçe anlamı ise "Uyuyan bir Ejderhayı Sakın Gıdıklama"

YAZAR:Miss.Hermione Granger
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://prsbforum.google-boards.com
Profesör Rachel Hurd Wood
Profesör
Profesör
avatar

Mesaj Sayısı : 120
Kayıt tarihi : 26/06/07

MesajKonu: Geri: .:Ödev Panosu:.   Perş. Haz. 28, 2007 6:48 pm

Hogwarts BinalarıGRYFFINDOR

Gryffindor, Harry Potter serisinde anlatılan Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'ndaki dört ana binadan Godric Gryffindor'un kurduğudur. Bu bina, cesaret, sadakat ve kahramanlığa değer verir. Ambleminde aslanı kullanan bina, renk olarak da kırmızı ve altını benimsemiştir. Minerva McGonagall, Gryffindor'un başkanıyken, Nerdeyse Kafasız Nick binanın hayaletidir. Harry Potter'ın binası olduğu için kitaplarlarda en detaylı anlatılan bina bu binadır. Binanın ortak odası ve yatakhaneleri Hogwarts kalelerinden birindedir. Bu kulenin girişi yedinci katta olup bir şişman kadının portresiyle korunmaktadır. Şişman kadın ancak sıkça değişen parola söylendiğinde kapısını açar. Portrenin arkasındaki büyük ortak odada şömine ve yatakhanelere çıkan merdivenler dikkat çeker.HUFFLEPUFF


Hufflepuff,
Harry Potter serisinde anlatılan Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'ndaki dört ana binadan Helga Hufflepuff'ın kurduğudur. Bu bina, çalışmaya, eşitliğe ve adalete değer verir. Ambleminde porsuğu kullanan bina, renk olarak da sarı ve siyahı benimsemiştir. Pomona Sprout, Hufflepuff'ın başkanıyken, Şişman Keşiş binanın hayaletidir. Binanın ortak odası zindanların yakınlarında, mutfaklara yakın bir yerdedir. Büyük bir olasılıkla binanın prensiplerinden gelen bir nedenle Hufflepuff'ın öğrencileri genellikle birbirlerine benzerler. Bu tek düzelik, binanın savunduğu kabullenmenin getirdiği bir şey olarak görülebilir.


RAVENCLAW
Ravenclaw, Harry Potter serisinde anlatılan Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'ndaki dört ana binadan Rowena Ravenclaw'un kurduğudur. Bu bina, akıl, bilgi ve erdeme değer verir. Ambleminde kartalı kullanır.Bunun kısaca bir öyküsü vardır:Rowena Ravenclaw seyahate çıkmıştır.Derin bir çukurun içine düşer ve kurtulamaz.O sırada bir kartal gelir ve onu çıkarır.Ama bu sefer de asası aşağıda kalır.Bu yüce kartal inip asasını da alır ve Rowena'ya verir. Renk olarak da mavi ve bronzu benimsemiştir. Filius Flitwick, Ravenclaw'un başkanıyken, Gri Kadın binanın hayaletidir. Bina Hogwarts'ın kuzey cephesindeki bir kulede bulunmaktadır.SLYTHERIN

Slytherin, Harry Potter serisinde anlatılan Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'ndaki dört ana binadan Salazar Slytherin'in kurduğudur. Bu bina, hırsa ve azme değer verir. Ambleminde yılanı kullanan bina, renk olarak da yeşil ve gümüşü benimsemiştir. Severus Snape ve Horace Slughorn Slytherin'in eski başkanlarıyken, Kanlı Baron binanın hayaletidir. Slytherin ortak odası ve yatakhanesi Hogwarts gölünün altında, zindanlarda yer almaktadır. Sert taşlardan yapılmış uzun ortak oda yer altındadır ve tavandan sarkan yeşilimsi ışıklarla aydınlanırlar.
YAZAR:Miss.HPmaniac!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://prsbforum.google-boards.com
Profesör Rachel Hurd Wood
Profesör
Profesör
avatar

Mesaj Sayısı : 120
Kayıt tarihi : 26/06/07

MesajKonu: Geri: .:Ödev Panosu:.   Cuma Haz. 29, 2007 9:53 am

HOGWARTS'IN GERÇEKLERİ
-2000 yılında Hogwarts tam 100 kere Üç Büyücü Turnuvası'na katılmıştır.

-Hogwarts Okulu'nun müdürü, Albus Dumbledore Lord Voldemort'un tek korktuğu büyücüdür.

-Slytherin binası diğer binalardan daha fazla kara büyücü çıkarmıştır. (Hatta tamamını da diyebiliriz.)

-Her binanın yerleşik bir hayaleti vardır.

-Hogwarts'taki her portredeki kişiler diğer portrelerdeki resimlerin içine girerek, gezebiliyor ve arkadaşlarıyla konuşabiliyor.

-Hogwarts'ın en aşağı katında zindanlar bulunmaktadır.

-Hogwarts’taki hareket eden merdivenler her Cuma yer değiştirerek sizleri başka yerlere götürüyor.

-Harry Potter okula başlamadan önce Hogwarts'ta hiç bu kadar felaket gerçekleşmiyordu.

-Hogwarts 4 binadan oluşuyor: Gryffindor, Hufflepuff, Slytherin, Ravenclaw.

-Hogwarts'ın yanında bulunan gölde büyük bir mürekkep balığı ve deniz halkı yaşamaktadır.

-Peeves okuldaki herkesi kızdıran ve kimsenin durduramadığı bir hayalettir; ama Kanlı Baron'un dedikleri dışına da çıkmaz.

-Hogwarts 1000 yıllık bir tarihe sahiptir.

-Her Noel'de, 4. yıl ve üst sınıfları için dans ve eğlence yapılır.

-Yasak Orman birçok yabancı yaratık ve canavarlara ev sahipliği eder.

-1994'teki Üç Büyücü Turnuvası'nda Hufflepuff'tan Cedric Diggory ölmüştür.

-Prof. McGonagall, Gryffindor; Prof. Snape, Slytherin; Prof . Flitwick, Ravenclaw; Prof. Sprout Hufflepuff binasının müdürüdür.

-Harry Potter Hogwarts'a atanmadan önce Slytherin arka arkaya 6 yıl bina kupasını kazanmıştır.

-Prof. Dumbledore bütün zamanların en yaşlı büyücüsüdür ve Hogwarts'ı yöneten en yaşlı müdürdür. (1840 doğumlu).

-Prof. Minerva McGonagall 1920 yılı doğumludur.

-Prof. Severus Snape 1960 yılı doğumludur.

-Rubeus Hagrid 1929 yılı doğumludur.

-Prof. Remus Lupin 1960 yılı doğumludur.

-Harry, Hermione, Ron 1980 yılı doğumludur.


YAZAR:Miss.Cornelia Goth
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://prsbforum.google-boards.com
Profesör Rachel Hurd Wood
Profesör
Profesör
avatar

Mesaj Sayısı : 120
Kayıt tarihi : 26/06/07

MesajKonu: Geri: .:Ödev Panosu:.   Cuma Haz. 29, 2007 12:54 pm

HOGWARTS

Hogwarts Cadılık Ve Büyücülük Okulu 1000'li yıllarda çağın dört büyük büyücüsü; Godric Gryffındor, Salazar Slytherin, Helga Hufflepuff, Rowena Ravenclaw tarafından kurulmuştur. Kendi binalarına kendi isimlerini vermiş, Hogwarts Kalesi’ni Muggle halkına uzak bir yerde inşa etmişlerdi. Çünkü Hogwarts'ın kuruluş yıllarında Muggle halkı ''cadı ve büyücüler''den çok korkuyordu. Merak ve korku sebebiyle de cadı ve büyücüler Mugglellardan büyük eziyetler çekiyordu.

Birkaç yıl boyunca kurucular uyum içersinde eğitimi sürdürdüler. Fakat bir süre sonra Slytherin, öğrenci seçimi konusunda daha seçici olmaya başladı. Sadece safkan büyücülerin Hogwarts'a seçilmesini istiyor ve Muggle ailelere sahip olanlara güvenmiyordu. Gryffindor ile aralarında geçen bir kavga neticesinde okulu terk etmişti. Ancak Salazar’ın Okulu terk etmeden önce bir gizli bir oda inşa ettirdiği söyleniyordu. Bu oda gerçek mirasçısı gelene dek mühürlenmişti. Gerçek mirasçısı gelip oda açıldığında ise oda dehşet ve korku saçacak, okul gereksiz öğrencilerden arınacaktı.

Gerekli Bilgiler
*Hogwarts bir sürü oda ve bilinmeyen geçişlerle doludur. Birçoğu hala bulunamamıştır. Okulda kuleler ve binalar için ayrılmış birçok bölüm vardır. Oldukça büyük bir bahçeye sahiptir.

*Büyük Salondaki tavan gökyüzünü göstermesi için büyülenmiştir.

*Okulda herhangi bir Muggle eşyası çalışmıyor. Ayrıca Mugglelar okulu eski bir yıkıntı olarak görüyor ve yaklaştıklarında akıllarına yapacak bir şey gelerek uzaklaşıyorlar.

*1992 yılında Salazar Slytherin'in Sırlar Odası açılmış, mirasçı Tom Riddle ile Harry Potter arasında düello yaşanmıştır. Bu esnada Gryffındor'un kılıcı Harry'e yardım etmiş ve odadan çıkan Basilisk yok olmuştur.

*Üç okul arasında 100 yılda bir yapılan Üç Büyücü Turnuvası'nda 1994 yılında yarışmaya Hogwarts ev sahipliği etmiştir. Hogwarts'ın adayları Hufflepuff'tan Cedric Diggory, Gryffındor'dan Harry Potter olmuştur. Yarışma sonucunda Lord Voldemort'la karşılaşmışlardır. Cedric Diggory yarışma sonunda ölmüş ve yarışmayı birinci olarak Harry Potter bitirerek kupa ve 1000 gelleonluk ödülün sahibi olmuştur.

*Slytherin binası diğer binalara nazaran daha fazla karanlık büyücü çıkarmıştır.

*Her binanın yerleşik hayaleti vardır.

*Her sene okulun açıldığı ilk gün Büyük Salon'da yeni öğrenciler için yapılan Seçim işlemi için şölen düzenlenir. Cadılar Bayramı, Yılbaşı gibi özel kutlamalar da bu salonda yapılır.

*Hogwarts'taki merdivenler her Cuma yer değiştirir.

*Kulenin en alt katında zindanlar bulunmaktadır.

*Çapulcu Haritası okuldaki her yeri ve tüm okul içinde bulunan kişileri göstermektedir.

*Kule'nin yanında bulunan gölde dev mürekkep balığı ve deniz halkı yaşamaktadır.

*Üçbüyücü Turnuvas'nın düzenlidiği yılın Noel'inde dördüncü ve üstü olan sınıflar için dans ve eğlence yapılır.

*Hogwarts'daki portreler diğer portreleri ziyaret edebilir ve yer değiştirebilirler.

*Yasak Orman'da atadamlar, akromantulalar, tek boynuzlu atlar, kurtadamlar, testraller, hatta bir dev de dahil olmak üzere pek çok yaratık ve canavar bulunmaktadır.

*Harry Potter okula katılmadan önce Slytherin Binası 6 yıl üst üste bina kupasını kazanmıştır.

*Profesör Dumbledore, okulda mezarı bulunan tek müdürdür. Ölümü, Hogwarts tarihinde eşi görülmemiş bir şekilde öğretmenlerden biri olan Severus Snape'in elinden olmuştur.


YAZAR:
Miss. Elizabeth
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://prsbforum.google-boards.com
Profesör Rachel Hurd Wood
Profesör
Profesör
avatar

Mesaj Sayısı : 120
Kayıt tarihi : 26/06/07

MesajKonu: Geri: .:Ödev Panosu:.   C.tesi Tem. 14, 2007 4:07 pm

OKUL ŞARKISI
HOGWARTS,HOGWARTS,
GELDİK SANA!
BİZİ DE AL KOLLARINA,
KAFAMIZIN İÇİ BOMBOŞ,
SÖYLE,BUNUN NERESİ HOŞ?
SAÇLI OLSUN, SAÇSIZ OLSUN
BAŞLARIMIZ BİLGİ DOLSUN.
İLGİNÇ ŞEYLER ÖĞRENELİM
GELİŞELİM MİLİM MİLİM.
YILMADAN HEP ÇALIŞIRIZ
BÜYÜLERE ALIŞIRIZ.
KIRILMASIN HİÇ UMUTLAR,
GÜN DOĞMADAN NELER DOĞAR


YAZAR:Miss. Cornelia Goth,Miss. Lily L. Black,Mr. Peter Parker,Miss Tuğçe Parkinson,Miss. HPmaniac!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://prsbforum.google-boards.com
 
.:Ödev Panosu:.
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
PrSB Forum :: Depo :: Rp Depo-
Buraya geçin: