PrSB Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PrSB Forum

Yaz geldi,yaz demek tatil demek,tatil de Pяร๒ ƒ๏®uм demek!OKS,ÖSS VE SBS Öğrencilerine tercih döneminde kolaylıklar diler,gönüllerindeki yere gitmelerini temenni ederiz...

AnasayfaPortalGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

sevgi ve zaman

YazarMesaj
Misafir
Misafir

sevgi ve zaman Empty
MesajKonu: sevgi ve zaman   sevgi ve zaman Icon_minitimePaz Tem. 01, 2007 3:01 pm

Uzun yıllar önce tüm insani duyguların yaşamakta olduğu bir ada varmış. İyimserlik, üzüntü, sevgi gibi birçok duygu...
Günlerden bir gün duygulara adanın batacağı bildirilmiş. Bunun üzerine herkes gemisini hazırlayıp adayı terk etmiş. Sadece Sevgi son ana kadar beklemek istemiş.
Ada batmadan hemen önce Sevgi yardım istemiş. Yanından lüks gemisiyle geçmekte olan Zenginliğe sormuş. "Zenginlik, beni de götürebilir misin?"
"Yapamam. Gemim altın ve gümüşle dolu, sana göre yer yok."
Daha sonra şahane bir gemiyle geçmekte olan Gurura sormuş sevgi. "Gurur, rica ediyorum, beni de götürür müsün?"
Gurur, "Seni götüremem. Burada her şey kusursuz; dengelerimi bozabilirsin", diye yanıtlamış.
Sonra yanından geçmekte olan Üzüntüye sormuş sevgi. "Üzüntü, lütfen beni de götür."
"Ah Sevgi", demiş üzüntü. "O kadar üzüntülüyüm ki yalnız kalmalıyım."
Neşe de yanından geçmiş ama öylesine halinden memnunmuş ki, Sevginin kendisine seslendiğini duymamış bile.
Aniden bir ses, "Gel Sevgi", demiş. "Seni götüreyim." Bu konuşan, yaşlı bir kişiymiş. Sevgi o kadar mutlu olmuş ki, kıyıya çıktıklarında yaşlı adamın adını sormayı düşünememiş ama bir süre sonra ona ne kadar borçlu olduğunu fark edip, Bilgiye sormuş.
"Bilgi, bana kimin yardım ettiğini söyleyebilir misin?"
"Zaman'dı", diye cevaplamış Bilgi.
"Zaman? Neden zaman bana yardım etti?"
"Sadece zaman sevginin hayatta ne kadar önemli olduğunu anladığı için..."
Rey Ting
Site Güvenliği&Bilgisayar İşleri Sorumlusu
Site Güvenliği&Bilgisayar İşleri Sorumlusu
Rey Ting

Bugün nasılsın : sevgi ve zaman 1131
O tam bir : sevgi ve zaman 1447

sevgi ve zaman Empty
MesajKonu: Geri: sevgi ve zaman   sevgi ve zaman Icon_minitimePtsi Tem. 02, 2007 8:46 am

güzel paylaşım için saol.
http://prsbforum.google-boards.com
Misafir
Misafir

sevgi ve zaman Empty
MesajKonu: Geri: sevgi ve zaman   sevgi ve zaman Icon_minitimeSalı Tem. 03, 2007 3:02 pm

tşkler;)

sevgi ve zaman
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-