PrSB Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PrSB Forum

Yaz geldi,yaz demek tatil demek,tatil de Pяร๒ ƒ๏®uм demek!OKS,ÖSS VE SBS Öğrencilerine tercih döneminde kolaylıklar diler,gönüllerindeki yere gitmelerini temenni ederiz...

AnasayfaPortalGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Gül:"Ben Başbakanı Köşkte görmek isterdim"

YazarMesaj
Misafir
Misafir

Gül:"Ben Başbakanı Köşkte görmek isterdim" Empty
MesajKonu: Gül:"Ben Başbakanı Köşkte görmek isterdim"   Gül:"Ben Başbakanı Köşkte görmek isterdim" Icon_minitimeSalı Ağus. 14, 2007 6:19 pm

Ben Başbakan’ı Köşk’te görmek isterdim

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, önceki akşam yapılan AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, "Siyaset risk işidir. Kaygılarınız ve endişelerinizin bulunduğunun farkındayım. Bunun gereğini yerine getireceğim" dedi. Cumhurbaşkanlığı adaylığının aslında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hakkı olduğunu belirten Gül, "Kendisi fedakârlık yaptı. Aslında ben O'nu Çankaya'da görmeyi isterdim" dedi.
Erdoğan başkanlığında cumhurbaşkanı adayını belirlemek için önceki akşam yapılan MYK toplantısının basına kapalı bölümünde duygusal anlar da yaşandı. Erdoğan’ın toplantının başında, "Tek adayımız Abdullah Gül’dür. Söylendiği gibi 2-3 aday düşünmüyoruz. Başka aday olmayacak" sözlerinin ardından Gül üyeleri de duygulandıran bir teşekkür konuşması yaptı.
22 Temmuz seçimlerinin ardından vatandaşın sesini dinleyerek aday olmak istediğini belirten Gül, seçim başarısının altında parti politikaları ve Erdoğan’ın bulunduğunu söyledi. Gül, "Aslında bu adaylık Başbakan'ın hakkıydı. Kendisi fedakârlık yaptı. Bana verdi. Aslında ben kendisini Çankaya’da görmek isterdim" dedi. Gül’ün bu sözlerinin Erdoğan’ı duygulandırdığı öğrenildi. Gül, MYK üyelerine şöyle seslendi:
"Kaygılarınız ve endişelerinizin bulunduğunun fakındayım. Bunun gereğini yerine getireceğim. Siyaset risk işidir. Bunun gereğini de yerine getireceğim." Gül, Köşk'e çıktığı takdirde tarafsız bir cumhurbaşkanı olacağını ve gerilime fırsat vermemek için çalışacağını belirterek, AKP’li milletvekillerden de buna uygun davranmalarını istedi.

Gül:"Ben Başbakanı Köşkte görmek isterdim"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» CHP'den yeni yasaya "dil" tepkisi